Arménie na Letních olympijských hrách 2020
Vlajka výpravy | |||||||||
IOC kód | ARM | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| |||||||||
NOV | Olympijský výbor Arménie | ||||||||
Účastníci | 17 v 8 sportech | ||||||||
Vlajkonoši | Varsenik Manucharyanová a Hovhannes Bachkov (oba zahájení) |
Arménie se zúčastnila Letních olympijských her 2020 a reprezentovalo ji 17 sportovců v 8 sportech (14 mužů a 3 ženy). Na zahájení her byli jako vlajkonoši výpravy současně Varsenik Manucharyanová a Hovhannes Bachkov. Země i přes historicky nejnižší počet svých sportovců dokázala vybojovat dvě stříbrné a dvě bronzové medaile.
Medailisté
Medaile | Jméno | Sport | Disciplína | Datum |
---|---|---|---|---|
Stříbro | Artur Aleksanjan | Zápas | Muži – řecko-římský do 97kg | 3. srpna |
Stříbro | Simon Martirosjan | Vzpírání | Muži – do 109 kg | 3. srpna |
Bronz | Artur Davtjan | Sportovní gymnastika | Muži – přeskok | 2. srpna |
Bronz | Hovhannes Bačkov | Box | Muži – do 63 kg | 6. srpna |
Odkazy
Související články
Externí odkazy
- Obrázky, zvuky či videa k tématu Arménie na Letních olympijských hrách 2020 na Wikimedia Commons
- (anglicky) Arménie na LOH 2020
Tento článek je příliš stručný nebo postrádá důležité informace. Pomozte Wikipedii tím, že jej vhodně rozšíříte. Nevkládejte však bez oprávnění cizí texty. |
Země na Letních olympijských hrách 2020 v Tokiu | |
---|---|
Afrika | Alžírsko • Angola • Benin • Botswana • Burkina Faso • Burundi • Čad • Džibutsko • Egypt • Eritrea • Etiopie • Gabon • Gambie • Ghana • Guinea • Guinea‑Bissau • Jihoafrická republika • Kamerun • Kapverdy • Keňa • Komory • Republika Kongo • Demokratická republika Kongo • Lesotho • Libérie • Libye • Madagaskar • Malawi • Mali • Mauritánie • Mauricius • Maroko • Mosambik • Namibie • Niger • Nigérie • Pobřeží slonoviny • Rovníková Guinea • Rwanda • Senegal • Seychely • Sierra Leone • Somálsko • Středoafrická republika • Súdán • Svatý Tomáš a Princův ostrov • Svazijsko • Tanzanie • Togo • Tunisko • Uganda • Zambie • Zimbabwe |
Amerika | Americké Panenské ostrovy • Antigua a Barbuda • Argentina • Aruba • Bahamy • Barbados • Belize • Bermudy • Bolívie • Brazílie • Britské Panenské ostrovy • Dominika • Dominikánská republika • Ekvádor • Grenada • Guatemala • Guyana • Haiti • Honduras • Chile • Jamajka • Kanada • Kajmanské ostrovy • Kolumbie • Kostarika • Kuba • Mexiko • Nikaragua • Panama • Paraguay • Peru • Portoriko • Salvador • Spojené státy americké • Surinam • Svatá Lucie • Svatý Kryštof a Nevis • Svatý Vincenc a Grenadiny • Trinidad a Tobago • Uruguay • Venezuela |
Asie | Afghánistán • Arménie • Ázerbájdžán • Bahrajn • Bangladéš • Bhútán • Čína • Filipíny • Gruzie • Hongkong • Indie • Indonésie • Írán • Irák • Izrael • Japonsko • Jemen • Jordánsko • Katar • Kambodža • Kazachstán • Jižní Korea • Severní Korea • Kuvajt • Kypr • Kyrgyzstán • Laos • Libanon • Malajsie • Maledivy • Mongolsko • Myanmar • Nepál • Omán • Pákistán • Palestina • Saúdská Arábie • Singapur • Spojené arabské emiráty • Sýrie • Šrí Lanka • Tádžikistán • Thajsko • Tchaj-wan • Turkmenistán • Uzbekistán • Vietnam • Východní Timor |
Evropa | Albánie • Andorra • Bělorusko • Belgie • Bosna a Hercegovina • Bulharsko • Černá Hora • Česko • Dánsko • Estonsko • Finsko • Francie • Chorvatsko • Island • Irsko • Itálie • Kosovo • Lichtenštejnsko • Litva • Lotyšsko • Lucembursko • Maďarsko • Makedonie • Malta • Moldavsko • Monako • Německo • Nizozemsko • Norsko • Polsko • Portugalsko • Rakousko • Rumunsko • Řecko • San Marino • Slovensko • Slovinsko • Srbsko • Španělsko • Švédsko • Švýcarsko • Turecko • Ukrajina • Velká Británie |
Oceánie | Americká Samoa • Austrálie • Cookovy ostrovy • Fidži • Guam • Kiribati • Marshallovy ostrovy • Mikronésie • Nauru • Nový Zéland • Palau • Papua Nová Guinea • Samoa • Šalomounovy ostrovy • Tonga • Tuvalu • Vanuatu |
Ostatní | Sportovci ROV • Uprchlický olympijský tým |
Arménie na olympijských hrách | |
---|---|
Arménie na LOH | |
Arménie na ZOH | 1994 • 1998 • 2002 • 2006 • 2010 • 2014 • 2018 • 2022 • 2026 |