Jachting na Letních olympijských hrách 2020
Jachting na Letních olympijských hrách 2020 | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Základní údaje | ||||||||||||||||||||||
Pořadatel | World Sailing Mezinárodní olympijský výbor | |||||||||||||||||||||
Dějiště | Japonsko Japonsko Enoshima [1] Kamakura [2] Sagami [3] Zushi [4] | |||||||||||||||||||||
Datum | 25. července – 4. srpna 2021 | |||||||||||||||||||||
Soutěže | 10 | |||||||||||||||||||||
Startující | 350 (175 mužů a 175 žen) | |||||||||||||||||||||
Soutěže | ||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
|
Jachting na Letních olympijských hrách 2020 v Tokiu se konal od 25. července do 4. srpna 2021.
Medailisté
Muži
Kategorie | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
Třída RS-X | Kiran Badloe Nizozemsko (NED) | Thomas Goyard Francie (FRA) | Bi Kun Čína (CHN) |
Třída Laser | Matthew Wearn Austrálie (AUS) | Tonči Stipanović Chorvatsko (CRO) | Hermann Tomasgaard Norsko (NOR) |
Třída Finn | Giles Scott Velká Británie (GBR) | Zsombor Berecz Maďarsko (HUN) | Joan Cardona Méndez Španělsko (ESP) |
Třída 470 | Austrálie Mathew Belcher William Ryan | Švédsko Anton Dahlberg Fredrik Bergström | Španělsko Jordi Xammar Nicolás Rodríguez |
Třída 49er | Velká Británie Dylan Fletcher Stuart Bithell | Nový Zéland Peter Burling Blair Tuke | Německo Erik Heil Thomas Plößel |
Ženy
Kategorie | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
Třída RS-X | Lu Yunxiu Čína (CHN) | Charline Piconová Francie (FRA) | Emma Wilsonová Velká Británie (GBR) |
Třída Laser Radial | Anne-Marie Rindomová Dánsko (DEN) | Josefin Olssonová Švédsko (SWE) | Marit Bouwmeesterová Nizozemsko (NED) |
Třída 470 | Velká Británie Hannah Millsová Eilidh McIntyreová | Polsko Agnieszka Skrzypulecová Jolanta Ogarová | Francie Camille Lecointreová Aloïse Retornazová |
Třída 49erFX | Brazílie Martine Graelová Kahena Kunzeová | Německo Tina Lutzová Susann Beuckeová | Nizozemsko Annemiek Bekkeringová Annette Duetzová |
Mix
Kategorie | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
Nacra 17 | Itálie Ruggero Tita Caterina Bantiová | Velká Británie John Gimson Anna Burnetová | Německo Paul Kohlhoff Alica Stuhlemmerová |
Přehled medailí
Pořadí | Země | Zlato | Stříbro | Bronz | Celkově |
---|---|---|---|---|---|
1 | Velká Británie | 3 | 1 | 1 | 5 |
2 | Austrálie | 2 | 0 | 0 | 2 |
3 | Nizozemsko | 1 | 0 | 2 | 3 |
4 | Čína | 1 | 0 | 1 | 2 |
5 | Brazílie | 1 | 0 | 0 | 1 |
Dánsko | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Itálie | 1 | 0 | 0 | 1 | |
8 | Francie | 0 | 2 | 1 | 3 |
9 | Švédsko | 0 | 2 | 0 | 2 |
10 | Německo | 0 | 1 | 2 | 3 |
11 | Chorvatsko | 0 | 1 | 0 | 1 |
Maďarsko | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Nový Zéland | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Polsko | 0 | 1 | 0 | 1 | |
15 | Španělsko | 0 | 0 | 2 | 2 |
16 | Norsko | 0 | 0 | 1 | 1 |
celkem | 10 | 10 | 10 | 30 |
Reference
Jachting na letních olympijských hrách | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
LOH | Paříž 1900 • 1904 • Londýn 1908 • Stockholm 1912 • Antverpy 1920 • Paříž 1924 • Amsterdam 1928 • Los Angeles 1932 • Berlín 1936 • Londýn 1948 • Helsinky 1952 • Melbourne 1956 • Řím 1960 • Tokio 1964 • Ciudad de México 1968 • Mnichov 1972 • Montréal 1976 • Moskva 1980 • Los Angeles 1984 • Soul 1988 • Barcelona 1992 • Atlanta 1996 • Sydney 2000 • Athény 2004 • Peking 2008 • Londýn 2012 • Rio de Janeiro 2016 • Tokio 2020 • Paříž 2024 | |||||||||
Seznamy medailistů |
|
Sporty na Letních olympijských hrách 2020 v Tokiu | |
---|---|
Atletika • Badminton • Baseball • Basketbal • Box • Cyklistika • Fotbal • Golf • Sportovní gymnastika • Moderní gymnastika • Skoky na trampolíně • Házená • Jachting • Jezdectví • Judo • Kanoistika • Karate • Lukostřelba • Moderní pětiboj • Plavání • Plážový volejbal • Pozemní hokej • Ragby • Skateboarding • Softball • Skoky do vody • Sportovní střelba • Stolní tenis • Sportovní lezení • Surfing • Synchronizované plavání • Šerm • Taekwondo • Tenis • Triatlon • Veslování • Vodní pólo • Volejbal • Vzpírání • Zápas |
Portály: Sport