Mistrovství světa v rychlobruslení na jednotlivých tratích 2011
Mistrovství světa v rychlobruslení na jednotlivých tratích 2011 | |
---|---|
Max Aicher Arena | |
Základní informace | |
Pořadí | 13. ročník |
Datum | 10.–13. března 2011 |
Místo | Max Aicher Arena Inzell, Německo |
Pořadatel | ISU |
Účastníci | 156 sportovců z 21 zemí[1] |
Závody | 10 individuálních 2 týmové |
Lídr medailového pořadí | |
Ireen Wüstová 2 – 2 – 0 | |
≺ 2009 2012 ≻ | |
Tento box:
|
Mistrovství světa v rychlobruslení na jednotlivých tratích 2011 se konalo od 10. do 13. března 2011 v rychlobruslařské hale Max Aicher Arena v německém Inzellu. Jednalo se o 13. mistrovství světa v rychlobruslení na jednotlivých tratích.
Českou výpravu tvořily Karolína Erbanová (500 m, 1000 m; kvalifikovala se i na trať 1500 m, do závodu ale nenastoupila kvůli zvýšené teplotě[2]) a Martina Sáblíková (3000 m, 5000 m; kvalifikovala se i na trať 1500 m, do závodu ale nenastoupila kvůli únavě[2]; na trati 1000 m se vzdala místa první náhradnice[3])
Program | |||
---|---|---|---|
3000 m ženy | 5000 m muži 1500 m ženy | 1000 m ženy 5000 m ženy | stíhací závod muži 500 m ženy stíhací závod ženy |
Muži
500 metrů
Závodu se zúčastnilo 24 závodníků.
Pořadí | Jméno | Země | Čas 1 | Čas 2 | Celkový čas |
---|---|---|---|---|---|
I Kju-hjok | Jižní Korea Jižní Korea | 34,78 (2.) | 34,32 (1.) | 69,10 | |
Džódži Kató | Japonsko Japonsko | 34,90 (4.) | 34,52 (2.) | 69,42 | |
Jan Smeekens | Nizozemsko Nizozemsko | 34,77 (1.) | 34,66 (4.) | 69,43 | |
4. | Mika Poutala | Finsko Finsko | 34,89 (3.) | 34,76 (5.) | 69,65 |
5. | Dmitrij Lobkov | Rusko Rusko | 35,12 (9.) | 34,64 (3.) | 69,76 |
6. | Jamie Gregg | Kanada Kanada | 35,00 (5.) | 34,964 (7.) | 69,96 |
7. | Jacques de Koning | Nizozemsko Nizozemsko | 35,05 (6.) | 34,983 (8.) | 70,03 |
8. | Tucker Fredicks | USA USA | 35,074 (7.) | 34,962 (6.) | 70,03 |
9. | Shani Davis | USA USA | 35,14 (10.) | 34,989 (9.) | 70,12 |
10. | Ermanno Ioriatti | Itálie Itálie | 35,078 (8.) | 35,09 (12.) | 70,16 |
1000 metrů
Závodu se zúčastnilo 23 závodníků.
Pořadí | Jméno | Země | Čas |
---|---|---|---|
Shani Davis | USA USA | 1:08,45 | |
Kjeld Nuis | Nizozemsko Nizozemsko | 1:08,67 | |
Stefan Groothuis | Nizozemsko Nizozemsko | 1:08,73 | |
4. | I Kju-hjok | Jižní Korea Jižní Korea | 1:08,91 |
5. | Denny Morrison | Kanada Kanada | 1:08,92 |
6. | Simon Kuipers | Nizozemsko Nizozemsko | 1:09,21 |
7. | Pekka Koskela | Finsko Finsko | 1:09,25 |
8. | Mo Tche-pom | Jižní Korea Jižní Korea | 1:09,39 |
9. | Samuel Schwarz | Německo Německo | 1:09,64 |
10. | Philippe Riopel | Kanada Kanada | 1:09,71 |
1500 metrů
Závodu se zúčastnilo 24 závodníků.
Pořadí | Jméno | Země | Čas |
---|---|---|---|
Håvard Bøkko | Norsko Norsko | 1:45,04 | |
Shani Davis | USA USA | 1:45,09 | |
Lucas Makowsky | Kanada Kanada | 1:45,22 | |
4. | Stefan Groothuis | Nizozemsko Nizozemsko | 1:45,51 |
5. | Ivan Skobrev | Rusko Rusko | 1:45,58 |
6. | Denny Morrison | Kanada Kanada | 1:45,66 |
7. | Trevor Marsicano | USA USA | 1:45,74 |
8. | Mathieu Giroux | Kanada Kanada | 1:45,92 |
9. | Jonathan Kuck | USA USA | 1:46,26 |
10. | Alexis Contin | Francie Francie | 1:46,47 |
5000 metrů
Závodu se zúčastnilo 24 závodníků.
Pořadí | Jméno | Země | Čas |
---|---|---|---|
Bob de Jong | Nizozemsko Nizozemsko | 6:15,41 | |
I Sung-hun | Jižní Korea Jižní Korea | 6:17,45 | |
Ivan Skobrev | Rusko Rusko | 6:17,47 | |
4. | Alexis Contin | Francie Francie | 6:18,85 |
5. | Håvard Bøkko | Norsko Norsko | 6:21,16 |
6. | Jonathan Kuck | USA USA | 6:23,84 |
7. | Wouter olde Heuvel | Nizozemsko Nizozemsko | 6:24,27 |
8. | Shane Dobbin | Nový Zéland Nový Zéland | 6:25,85 |
9. | Dmitrij Babenko | Kazachstán Kazachstán | 6:29,35 |
10. | Joshua Lose | Austrálie Austrálie | 6:30,09 |
10 000 metrů
Závodu se zúčastnilo 16 závodníků.
Pořadí | Jméno | Země | Čas |
---|---|---|---|
Bob de Jong | Nizozemsko Nizozemsko | 12:48,20 | |
Bob de Vries | Nizozemsko Nizozemsko | 13:04,62 | |
Ivan Skobrev | Rusko Rusko | 13:08,17 | |
4. | I Sung-hun | Jižní Korea Jižní Korea | 13:08,83 |
5. | Shane Dobbin | Nový Zéland Nový Zéland | 13:17,56 |
6. | Dmitrij Babenko | Kazachstán Kazachstán | 13:19,59 |
7. | Håvard Bøkko | Norsko Norsko | 13:22,86 |
8. | Marco Weber | Německo Německo | 13:26,84 |
9. | Henrik Christiansen | Norsko Norsko | 13:30,94 |
10. | Jonathan Kuck | USA USA | 13:33,79 |
Stíhací závod družstev
Závodu se zúčastnilo osm týmů.
Pořadí | Tým | Čas |
---|---|---|
USA USA Shani Davis, Trevor Marsicano, Jonathan Kuck | 3:41,72 | |
Kanada Kanada Denny Morrison, Lucas Makowsky, Mathieu Giroux | 3:41,85 | |
Nizozemsko Nizozemsko Bob de Vries, Jan Blokhuijsen, Koen Verweij | 3:43,44 | |
4. | Německo Německo Marco Weber, Tobbias Schneider, Robert Lehmann | 3:45,54 |
5. | Norsko Norsko Mikael Flygind Larsen, Håvard Bøkko, Sverre Lunde Pedersen | 3:45,73 |
6. | Rusko Rusko Ivan Skobrev, Alexandr Rumjancev, Pavel Bajnov | 3:46,02 |
7. | Itálie Itálie Matteo Anesi, Marco Cignini, Luca Stefani | 3:49,68 |
8. | Polsko Polsko Konrad Niedźwiedzki, Zbigniew Bródka, Jan Szymański | 3:52,24 |
Ženy
500 metrů
Závodu se zúčastnilo 23 závodnic.
Pořadí | Jméno | Země | Čas 1 | Čas 2 | Celkový čas |
---|---|---|---|---|---|
Jenny Wolfová | Německo Německo | 37,98 (1.) | 37,95 (1.) | 75,93 | |
I Sang-hwa | Jižní Korea Jižní Korea | 38,147 (3.) | 38,03 (2.) | 76,17 | |
Wang Pej-sing | Čína Čína | 38,35 (4.) | 38,04 (3.) | 75,39 | |
4. | Annette Gerritsenová | Nizozemsko Nizozemsko | 38,142 (2.) | 38,33 (7.) | 76,47 |
5. | Judith Hesseová | Německo Německo | 38,50 (6.) | 38,13 (4.) | 76,63 |
6. | Heather Richardsonová | USA USA | 38,518 (8.) | 38,30 (6.) | 76,81 |
7. | Margot Boerová | Nizozemsko Nizozemsko | 38,514 (7.) | 38,37 (8.) | 76,88 |
8. | Nao Kodairaová | Japonsko Japonsko | 38,679 (10.) | 38,27 (5.) | 76,94 |
9. | Čang Chung | Čína Čína | 38,48 (5.) | 38,61 (11.) | 77,09 |
10. | Maki Cudžiová | Japonsko Japonsko | 38,672 (9.) | 38,51 (10.) | 77,18 |
11. | Karolína Erbanová | Česko Česko | 38,97 (14.) | 38,49 (9.) | 77,46 |
1000 metrů
Závodu se zúčastnilo 24 závodnic.
Pořadí | Jméno | Země | Čas |
---|---|---|---|
Christine Nesbittová | Kanada Kanada | 1:14,84 | |
Ireen Wüstová | Nizozemsko Nizozemsko | 1:15,42 | |
Heather Richardsonová | USA USA | 1:15,45 | |
4. | Marrit Leenstraová | Nizozemsko Nizozemsko | 1:16,38 |
5. | Jekatěrina Šichovová | Rusko Rusko | 1:16,56 |
6. | Margot Boerová | Nizozemsko Nizozemsko | 1:16,90 |
7. | Čang Chung | Čína Čína | 1:17,09 |
8. | Jekatěrina Ajdovová | Kazachstán Kazachstán | 1:17,19 |
9. | Jekatěrina Lobyševová | Rusko Rusko | 1:17,25 |
10. | Brittany Schusslerová | Kanada Kanada | 1:17,29 |
17. | Karolína Erbanová | Česko Česko | 1:17,79 |
1500 metrů
Závodu se zúčastnilo 22 závodnic.
Pořadí | Jméno | Země | Čas |
---|---|---|---|
Ireen Wüstová | Nizozemsko Nizozemsko | 1:54,80 | |
Diane Valkenburgová | Nizozemsko Nizozemsko | 1:56,27 | |
Jorien Voorhuisová | Nizozemsko Nizozemsko | 1:57,30 | |
4. | Jekatěrina Šichovová | Rusko Rusko | 1:57,78 |
5. | Christine Nesbittová | Kanada Kanada | 1:57,83 |
6. | Ida Njåtunová | Norsko Norsko | 1:58,52 |
7. | Brittany Schusslerová | Kanada Kanada | 1:58,53 |
8. | Cindy Klassenová | Kanada Kanada | 1:58,77 |
9. | Hege Bøkková | Norsko Norsko | 1:59,22 |
10. | Jekatěrina Lobyševová | Rusko Rusko | 1:59,32 |
3000 metrů
Závodu se zúčastnilo 21 závodnic.
Pořadí | Jméno | Země | Čas |
---|---|---|---|
Ireen Wüstová | Nizozemsko Nizozemsko | 4:01,56 | |
Martina Sáblíková | Česko Česko | 4:02,07 | |
Stephanie Beckertová | Německo Německo | 4:04,28 | |
4. | Jilleanne Rookardová | USA USA | 4:05,80 |
5. | Eriko Išinová | Japonsko Japonsko | 4:06,88 |
6. | Diane Valkenburgová | Nizozemsko Nizozemsko | 4:07,01 |
7. | Jorien Voorhuisová | Nizozemsko Nizozemsko | 4:08,10 |
8. | Claudia Pechsteinová | Německo Německo | 4:08,11 |
9. | Cindy Klassenová | Kanada Kanada | 4:09,46 |
10. | Mari Hemmerová | Norsko Norsko | 4:09,60 |
5000 metrů
Závodu se zúčastnilo 16 závodnic.
Pořadí | Jméno | Země | Čas |
---|---|---|---|
Martina Sáblíková | Česko Česko | 6:50,83 | |
Stephanie Beckertová | Německo Německo | 6:54,99 | |
Claudia Pechsteinová | Německo Německo | 7:00,90 | |
4. | Masako Hozumiová | Japonsko Japonsko | 7:03,14 |
5. | Diane Valkenburgová | Nizozemsko Nizozemsko | 7:04,15 |
6. | Jilleane Rookardová | USA USA | 7:05,71 |
7. | Cindy Klassenová | Kanada Kanada | 7:07,52 |
8. | Eriko Išinová | Japonsko Japonsko | 7:10,66 |
9. | Jorien Voorhuisová | Nizozemsko Nizozemsko | 7:10,73 |
10. | Šiho Išizawaová | Japonsko Japonsko | 7:11,81 |
Stíhací závod družstev
Závodu se zúčastnilo osm týmů.
Pořadí | Tým | Čas |
---|---|---|
Kanada Kanada Christine Nesbittová, Brittany Schusslerová, Cindy Klassenová | 2:59,74 | |
Nizozemsko Nizozemsko Ireen Wüstová, Diane Valkenburgová, Marrit Leenstraová | 3:00,43 | |
Německo Německo Stephanie Beckertová, Isabell Ostová, Claudia Pechsteinová | 3:01,82 | |
4. | Japonsko Japonsko Eriko Išinová, Masako Hozumiová, Miho Takagiová | 3:03,20 |
5. | Norsko Norsko Hege Bøkková, Ida Njåtunová, Mari Hemmerová | 3:04,26 |
6. | Rusko Rusko Jekatěrina Lobyševová, Jekatěrina Šichovová, Jevgenija Dmitrijevová | 3:05,28 |
7. | Polsko Polsko Luiza Złotkowská, Natalia Czerwonková, Katarzyna Woźniaková | 3:06,30 |
8. | USA USA Heather Richardsonová, Jilleanne Rookardová, Rebekah Bradfordová | 3:10,76 |
Medailové pořadí zemí
Pořadí | Země | Zlato | Stříbro | Bronz | Celkem |
---|---|---|---|---|---|
1. | Nizozemsko Nizozemsko | 4 | 5 | 4 | 13 |
2. | Kanada Kanada | 2 | 1 | 1 | 4 |
2. | USA USA | 2 | 1 | 1 | 4 |
4. | Jižní Korea Jižní Korea | 1 | 2 | 0 | 3 |
5. | Německo Německo | 1 | 1 | 3 | 5 |
6. | Česko Česko | 1 | 1 | 0 | 2 |
7. | Norsko Norsko | 1 | 0 | 0 | 1 |
8. | Japonsko Japonsko | 0 | 1 | 0 | 1 |
9. | Rusko Rusko | 0 | 0 | 2 | 2 |
10. | Čína Čína | 0 | 0 | 1 | 1 |
Odkazy
Reference
- ↑ Participants Ladies and Men [online]. Inzell-wm2011.com [cit. 2011-03-13]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2011-03-14. (anglicky)
- ↑ a b MACEK, Tomáš. Místo patnáctistovky bude šlapat na rotopedu, řekl kouč Sáblíkové [online]. Idnes.cz, 2011-03-11 [cit. 2011-03-11]. Dostupné online.
- ↑ MACEK, Tomáš. Hlavně ať mě zase nezavřou na tři hodiny na dopingu, přeje si Sáblíková před MS [online]. Idnes.cz, 2011-03-09 [cit. 2011-03-11]. Dostupné online.
Externí odkazy
- (anglicky) Oficiální výsledky z Mistrovství světa na jednotlivých tratích 2011, isuresults.eu
Mistrovství světa v rychlobruslení na jednotlivých tratích (muži/ženy) | |
---|---|
1996 Hamar • 1997 Varšava • 1998 Calgary • 1999 Heerenveen • 2000 Nagano • 2001 Salt Lake City • 2002 • 2003 Berlín • 2004 Soul • 2005 Inzell • 2006 • 2007 Salt Lake City • 2008 Nagano • 2009 Richmond • 2010 • 2011 Inzell • 2012 Heerenveen • 2013 Soči • 2014 • 2015 Heerenveen • 2016 Kolomna • 2017 Kangnung • 2018 • 2019 Inzell • 2020 Salt Lake City • 2021 Heerenveen • 2022 • 2023 Heerenveen |