A 2006. évi téli olimpiai játékokon a rövidpályás gyorskorcsolya női 500 méteres versenyszámát február 12-én és 15-én rendezték. Az aranyérmet a kínai Vang Meng nyerte meg. Két magyar versenyző indult a versenyszámban. Huszár Erika a 13., Darázs Rózsa pedig a 22. helyen végzett.
Rekordok
A versenyt megelőzően a következő rekordok voltak érvényben:
A versenyen új rekord nem született.
Eseménynaptár
Időpont | Forduló |
február 12., 20:15 | Előfutamok |
február 15., 19:30 | Negyeddöntők |
február 15., 20:44 | Elődöntők |
február 15., 21:38 | Döntők |
Eredmények
A futamokból az első két helyen célba érkező versenyző jutott tovább a következő fordulóba. Vitatott esetben a bírók döntése alapján a vétlen versenyző továbbjuthatott, ha nem ért be a továbbjutást jelentő helyek valamelyikén.
A rövidítések jelentése a következő:
- Q: továbbjutás helyezés alapján
- ADV: továbbjutás bírói döntés alapján
| - QA: az A-döntőbe jutott
- QB: a B-döntőbe jutott
|
Előfutamok
Helyezés | Versenyző | Nemzet | Idő | Mj |
1. futam |
1. | Vang Meng | Kína (CHN) | 45,011 | Q |
2. | Marta Capurso | Olaszország (ITA) | 45,217 | Q |
3. | Jo Williams | Nagy-Britannia (GBR) | 46,857 | |
2. futam |
1. | Alanna Kraus | Kanada (CAN) | 45,688 | Q |
2. | Kang Junmi | Dél-Korea (KOR) | 45,755 | Q |
3. | Susanne Rudolph | Németország (GER) | 46,503 | |
4. | Kristó Katalin | Románia (ROM) | 46,531 | |
3. futam |
1. | Evgenija Radanova | Bulgária (BUL) | 45,703 | Q |
2. | Kateřina Novotná | Csehország (CZE) | 46,279 | Q |
3. | Tanaka Csikage | Japán (JPN) | 46,387 | |
4. futam |
1. | Anouk Leblanc-Boucher | Kanada (CAN) | 45,929 | Q |
2. | Hyo-Jung Kim | Egyesült Államok (USA) | 46,077 | Q |
3. | Aika Klein | Németország (GER) | 57,732 | |
– | Stéphanie Bouvier | Franciaország (FRA) | kizárták | |
5. futam |
1. | Fu Tien-jü | Kína (CHN) | 45,636 | Q |
2. | Kamino Juka | Japán (JPN) | 45,848 | Q |
3. | Darázs Rózsa | Magyarország (HUN) | 1:10,558 | |
6. futam |
1. | Allison Baver | Egyesült Államok (USA) | 45,998 | Q |
2. | Huszár Erika | Magyarország (HUN) | 46,113 | Q |
3. | Csong Szokjun | Észak-Korea (PRK) | 46,177 | |
4. | Han Yueshuang | Hongkong (HKG) | 47,087 | |
7. futam |
1. | Kalyna Roberge | Kanada (CAN) | 45,396 | Q |
2. | Arianna Fontana | Olaszország (ITA) | 45,398 | Q |
3. | Liesbeth Mau-Asam | Hollandia (NED) | 45,500 | |
8. futam |
1. | Csin Szonju | Dél-Korea (KOR) | 45,954 | Q |
2. | Sarah Lindsay | Nagy-Britannia (GBR) | 46,290 | Q |
3. | Julija Pavlavics-Jelszakava | Fehéroroszország (BLR) | 47,726 | |
– | Ri Hjangmi | Észak-Korea (PRK) | kizárták | |
Negyeddöntők
Helyezés | Versenyző | Nemzet | Idő | Mj |
1. futam |
1. | Fu Tien-jü | Kína (CHN) | 44,760 | Q |
2. | Anouk Leblanc-Boucher | Kanada (CAN) | 44,821 | Q |
3. | Arianna Fontana | Olaszország (ITA) | 44,948 | |
4. | Huszár Erika | Magyarország (HUN) | 45,382 | |
2. futam |
1. | Vang Meng | Kína (CHN) | 45,257 | Q |
2. | Allison Baver | Egyesült Államok (USA) | 53,135 | Q |
3. | Sarah Lindsay | Nagy-Britannia (GBR) | 1:09,785 | ADV |
– | Kang Junmi | Dél-Korea (KOR) | kizárták | |
3. futam |
1. | Evgenija Radanova | Bulgária (BUL) | 44,252 | Q |
2. | Marta Capurso | Olaszország (ITA) | 44,438 | Q |
3. | Alanna Kraus | Kanada (CAN) | 45,172 | |
4. | Hyo-Jung Kim | Egyesült Államok (USA) | 45,339 | |
4. futam |
1. | Kateřina Novotná | Csehország (CZE) | 45,596 | Q |
2. | Kalyna Roberge | Kanada (CAN) | 45,710 | Q |
3. | Csin Szonju | Dél-Korea (KOR) | 46,428 | |
4. | Kamino Juka | Japán (JPN) | 47,356 | |
Elődöntők
Helyezés | Versenyző | Nemzet | Idő | Mj |
1. futam |
1. | Fu Tien-jü | Kína (CHN) | 45,130 | Q |
2. | Anouk Leblanc-Boucher | Kanada (CAN) | 45,234 | Q |
3. | Allison Baver | Egyesült Államok (USA) | 45,512 | QB |
4. | Kateřina Novotná | Csehország (CZE) | 45,718 | QB |
5. | Sarah Lindsay | Nagy-Britannia (GBR) | 46,060 | |
2. futam |
1. | Vang Meng | Kína (CHN) | 44,650 | Q |
2. | Evgenija Radanova | Bulgária (BUL) | 44,711 | Q |
3. | Kalyna Roberge | Kanada (CAN) | 44,960 | QB |
4. | Marta Capurso | Olaszország (ITA) | 45,204 | QB |
Döntők
- B-döntő
- A-döntő
Helyezés | Versenyző | Nemzet | Idő | Mj |
1 Arany | Vang Meng | Kína (CHN) | 44,345 | |
2 Ezüst | Evgenija Radanova | Bulgária (BUL) | 44,374 | |
3 Bronz | Anouk Leblanc-Boucher | Kanada (CAN) | 44,759 | |
– | Fu Tien-jü | Kína (CHN) | kizárták | |
Végeredmény
A versenyzők végső helyezéseinek meghatározásakor először a legutolsó fordulóban elért helyezés, majd a fordulókban elért pontszámok döntöttek, végül a legjobb elért időeredmény döntött. A futambeli első helyezések 34, a másodikok 21, a harmadikok 13, a negyedikek 8 pontot értek. A kizárt versenyzőket a mezőny végére rangsorolták, függetlenül attól, hogy melyik fordulóban estek ki.
Helyezés | Versenyző | Nemzet | Forduló | Pont | Legjobb idő |
1 Arany | Vang Meng | Kína (CHN) | A-döntő | | |
2 Ezüst | Evgenija Radanova | Bulgária (BUL) | A-döntő | | |
3 Bronz | Anouk Leblanc-Boucher | Kanada (CAN) | A-döntő | | |
4. | Kalyna Roberge | Kanada (CAN) | B-döntő | | |
5. | Marta Capurso | Olaszország (ITA) | B-döntő | | |
6. | Kateřina Novotná | Csehország (CZE) | B-döntő | | |
7. | Allison Baver | Egyesült Államok (USA) | B-döntő | | |
8. | Sarah Lindsay | Nagy-Britannia (GBR) | Elődöntő | 39 | 46,060 |
9. | Alanna Kraus | Kanada (CAN) | Negyeddöntő, 3. hely | 47 | 45,172 |
10. | Csin Szonju | Dél-Korea (KOR) | Negyeddöntő, 3. hely | 47 | 45,954 |
11. | Arianna Fontana | Olaszország (ITA) | Negyeddöntő, 3. hely | 34 | 44,948 |
12. | Hyo-Jung Kim | Egyesült Államok (USA) | Negyeddöntő, 4. hely | 29 | 45,339 |
13. | Huszár Erika | Magyarország (HUN) | Negyeddöntő, 4. hely | 29 | 45,382 |
14. | Kamino Juka | Japán (JPN) | Negyeddöntő, 4. hely | 29 | 45,848 |
15. | Liesbeth Mau-Asam | Hollandia (NED) | Előfutam, 3. hely | 13 | 45,500 |
16. | Csong Szokjun | Észak-Korea (PRK) | Előfutam, 3. hely | 13 | 46,177 |
17. | Tanaka Csikage | Japán (JPN) | Előfutam, 3. hely | 13 | 46,387 |
18. | Susanne Rudolph | Németország (GER) | Előfutam, 3. hely | 13 | 46,503 |
19. | Jo Williams | Nagy-Britannia (GBR) | Előfutam, 3. hely | 13 | 46,857 |
20. | Julija Pavlavics-Jelszakava | Fehéroroszország (BLR) | Előfutam, 3. hely | 13 | 47,726 |
21. | Aika Klein | Németország (GER) | Előfutam, 3. hely | 13 | 57,732 |
22. | Darázs Rózsa | Magyarország (HUN) | Előfutam, 3. hely | 13 | 1:10,558 |
23. | Kristó Katalin | Románia (ROM) | Előfutam, 4. hely | 8 | 46,531 |
24. | Han Yueshuang | Hongkong (HKG) | Előfutam, 4. hely | 8 | 47,087 |
– | Fu Tien-jü | Kína (CHN) | A-döntő, kizárták | | |
– | Kang Junmi | Dél-Korea (KOR) | Negyeddöntő, kizárták | | |
– | Stéphanie Bouvier | Franciaország (FRA) | Előfutam, kizárták | | |
– | Ri Hjangmi | Észak-Korea (PRK) | Előfutam, kizárták | | |
Források
- Short Track Speed Skating 500m Women Results (angol nyelven). olympics.com. (Hozzáférés: 2021. július 31.)
- 500 metres, Women (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 31.)
Sablon:Női 500 méteres rövidpályás gyorskorcsolya olimpiai bajnokai |
---|
|
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap