Wereldkampioenschappen roeien 2019
Wereldkampioenschappen roeien 2019 | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Gehouden in | Ottensheim, Oostenrijk | ||||||
Editie | 49 | ||||||
Jaar | 2019 | ||||||
Data | 25 augustus t/m 1 september | ||||||
Sport | Roeien | ||||||
Organisator | FISA | ||||||
Evenementen | 20 (senioren) en 9 (para-roeien) | ||||||
Navigatie | |||||||
| |||||||
|
De wereldkampioenschappen roeien 2019 werden van 25 augustus tot en met 1 september 2019 gehouden in Ottensheim, Oostenrijk. Er stonden 29 onderdelen op het programma, 13 voor mannen en 13 voor vrouwen en 3 gemengde paralympische onderdelen.
Medaillewinnaars
■ Niet-olympische/niet-paralympische klassen
Mannen
Bootklasse | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
Skiff M1x | Oliver Zeidler | 6.44,55 | Sverri Sandberg Nielsen | 6.44,58 | Kjetil Borch | 6.44,84 |
Lichte skiff LM1x | Martino Goretti | 6.59,48 | Péter Galambos | 7.02,37 | Sean Murphy | 7.04,55 |
Dubbel twee M2x | China Liu Zhiyu Zhang Liang | 6.05,68 | Ierland Philip Doyle Ronan Byrne | 6.06,25 | Polen Mirosław Ziętarski Mateusz Biskup | 6.07,87 |
Lichte dubbel twee LM2x | Ierland Fintan McCarthy Paul O'Donovan | 6.37,28 | Italië Stefano Oppo Pietro Ruta | 6.39,71 | Duitsland Jonathan Rommelmann Jason Osborne | 6.41,07 |
Twee zonder M2- | Kroatië Martin Sinković Valent Sinković | 6.42,28 | Nieuw-Zeeland Tom Murray Michael Brake | 6.45,47 | Australië Sam Hardy Joshua Hicks | 6.51,81 |
Lichte twee zonder LM2- | Italië Giuseppe Di Mare Raffaele Serio | 6.37,75 | Rusland Nikita Bolozin Maksim Telitcyn | 6.42,07 | Brazilië Vangelys Reinke Emanuel Dantas | 6.45,28 |
Dubbel vier M4x | Nederland Dirk Uittenbogaard Abe Wiersma Tone Wieten Koen Metsemakers | 5.51,75 | Polen Dominik Czaja Wiktor Chabel Szymon Pośnik Fabian Barański | 5.55,59 | Italië Filippo Mondelli Andrea Panizza Luca Rambaldi Giacomo Gentili | 5.56,11 |
Lichte dubbel vier LM4x | China Zhang Zhiyuan Chen Sensen Lü Fanpu Zeng Tao | 5.53,63 | Italië Lorenzo Fontana Alfonso Scalzone Catello Amarante Gabriel Soares | 5.55,01 | Nederland Damion Eigenberg David Kampman Ward van Zeijl Bart Lukkes | 5.56,06 |
Vier zonder M4- | Polen Mateusz Wilangowski Mikołaj Burda Marcin Brzeziński Michał Szpakowski | 6.09,86 | Roemenië Mihăiță Vasile Țigănescu Mugurel Vasile Semciuc Ștefan Constantin Berariu Cosmin Pascari | 6.11,41 | Verenigd Koninkrijk Matthew Rossiter Oliver Cook Rory Gibbs Sholto Carnegie | 6.11,71 |
Acht M8+ | Duitsland Johannes Weißenfeld Laurits Follert Christopher Reinhardt Torben Johannesen Jakob Schneider Malte Jakschik Richard Schmidt Hannes Ocik Martin Sauer | 5.19,41 | Nederland Bjorn van den Ende Ruben Knab Jasper Tissen Simon van Dorp Maarten Hurkmans Bram Schwarz Mechiel Versluis Robert Lücken Aranka Kops | 5.19,96 | Verenigd Koninkrijk Thomas George Jamed Rudkin Josh Bugajski Moe Sbihi Jacob Dawson Oliver Wynne-Griffith Matthew Tarrant Thomas Ford Henry Fieldman | 5.22,35 |
Para-roeien | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Para skiff PR1M1x | Roman Polianskyi | 9.12,99 | Aleksey Chuvashev | 9.19,43 | Erik Horrie | 9.23,86 |
Para skiff PR2M1x | Corné de Koning | 8.42,78 | Jeremy Hall | 8.47,44 | Daniele Stefanoni | 9.11,55 |
Para twee-zonder PR3M2- | Canada Kyle Fredrickson Andrew Todd | 7.16,42 | Australië William Smith Jed Altschwager | 7.17,83 | Frankrijk Jérôme Hamelin Laurent Viala | 7.24,00 |
Vrouwen
Bootklasse | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
Skiff W1x | Sanita Pušpure | 7.17,14 | Emma Twigg | 7.20,56 | Kara Kohler | 7.22,21 |
Lichte skiff LW1x | Marie-Louise Dräger | 7.43,98 | Chiaki Tomita | 7.47,28 | Madeleine Arlett | 7.49,82 |
Dubbel twee W2x | Nieuw-Zeeland Brooke Donoghue Olivia Loe | 6.47,17 | Roemenië Nicoleta-Ancuța Bodnar Simona Radiș | 6.48,55 | Nederland Roos de Jong Lisa Scheenaard | 6.49,22 |
Lichte dubbel twee LW2x | Nieuw-Zeeland Zoe McBride Jackie Kiddle | 7.15,32 | Nederland Marieke Keijser Ilse Paulis | 7.19,51 | Verenigd Koninkrijk Emily Craig Imogen Grant | 7.21,38 |
Twee zonder W2- | Nieuw-Zeeland Grace Prendergast Kerri Gowler | 7.21,35 | Australië Jessica Morrison Annabelle McIntyre | 7.23,62 | Canada Caileigh Filmer Hillary Janssens | 7.26,52 |
Lichte twee zonder LW2- | Verenigde Staten Margaret Bertasi Cara Stawicki | 7.32,64 | Italië Sofia Tanghetti Maria Ludovica Costa | 7.34,20 | Duitsland Janika Kölblin Marie-Christine Gerhardt | 7.37,72 |
Dubbel vier W4x | China Chen Yunxia Zhang Ling Lü Yang Cui Xiaotong | 6.34,65 | Polen Agnieszka Kobus Marta Wieliczko Maria Springwald Katarzyna Zillmann | 6.36,59 | Nederland Olivia van Rooijen Inge Janssen Sophie Souwer Nicole Beukers | 6.36,62 |
Lichte dubbel vier LW4x | Italië Giulia Mignemi Greta Martinelli Silvia Crosio Arianna Noseda | 6.34,00 | China Cheng Mengyin Wu Qiang Chen Fang Yuan Xiaoyu | 6.36,31 | Duitsland Fini Sturm Vera Spanke Leonie Pieper Leonie Pless | 6.37,72 |
Vier zonder W4- | Australië Olympia Aldersey Katrina Werry Sarah Hawe Lucy Stephan | 6.43,45 | Nederland Ellen Hogerwerf Karolien Florijn Ymkje Clevering Veronique Meester | 6.45,55 | Denemarken Ida Jacobsen Frida Sanggaard Nielsen Hedvig Rasmussen Christina Johansen | 6.47,84 |
Acht W8+ | Nieuw-Zeeland Ella Greenslade Emma Dyke Lucy Spoors Kelsey Bevan Grace Prendergast Kerri Gowler Elizabeth Ross Jackie Gowler Caleb Shepherd | 5.56,91 | Australië Leah Saunders Jacinta Edmunds Bronwyn Cox Georgina Rowe Rosemary Popa Annabelle McIntyre Jessica Morrison Molly Goodman James Rook | 5.59,63 | Verenigde Staten Felice Mueller Kristine O'Brien Meghan Musnicki Dana Moffat Olivia Coffey Emily Regan Gia Doonan Erin Reelick Katelin Guregian | 6.01,93 |
Para-roeien | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Para skiff PR1W1x | Birgit Skarstein | 10.18,83 | Nathalie Benoit | 10.24,07 | Moran Samuel | 10.30,19 |
Para skiff PR2W1x | Kathryn Ross | 9.37,30 | Annika van der Meer | 9.56,84 | Katie O'Brien | 10.01,64 |
Para twee-zonder PR3W2- | Verenigde Staten Molly Moore Jaclyn Smith | 8.06,51 | Italië Greta Muti Maryam Afgei | 9.20,71 | Niet uitgereikt |
Gemengd para-roeien
Bootklasse | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
Gemengde dubbel-twee PR2Mix2x | Verenigd Koninkrijk Lauren Rowles Laurence Whiteley | 8.34,95 | Nederland Annika van der Meer Corné de Koning | 8.37,78 | Frankrijk Perle Bouge Christophe Lavigne | 9.02,60 |
Gemengde dubbel-twee PR3Mix2x | Rusland Valentina Zhagot Evgenii Borisov | 7.48,32 | Oostenrijk Johanna Beyer David Erkinger | 8.01,12 | Verenigde Staten Joshua Boissoneau Pearl Outlaw | 8.17,51 |
Gemengde vier-met PR3Mix4+ | Verenigd Koninkrijk Ellen Buttrick Giedre Rakauskaite James Fox Oliver Stanhope Erin Wysocki-Jones | 7.09,54 | Verenigde Staten Alexandra Reilly Charley Nordin John Tanguay Danielle Hansen Karen Petrik | 7.21,61 | Italië Cristina Scazzosi Alessandro Brancato Lorenzo Bernard Greta Muti Lorena Fuina | 7.29,34 |
Medaillespiegel
■ Gastland
Senioren
| Para-roeien
|
Organisatie
De organisatie (Oberösterreichischer Landesruderverband) ontving een subsidie van € 1.237.000 (2018: € 800.000, 2019: € 100.000, 2020: € 100.000, 2022: € 37.000) vanuit de federale overheid van Oostenrijk, in het kader van een subsidieregeling voor grote sportevenementen.[1][2][3][4][5]
Externe links
- (en) Officiële website organisatie (gearchiveerd)
- (en) Officiële website World Rowing
Bronnen, noten en/of referenties
- ↑ (de) Bundesministerium Finanzen, Förderungsbericht 2019 (pdf) p. 166. Parlament Österreich (2020). Gearchiveerd op 3 augustus 2023. Geraadpleegd op 3 augustus 2023.
- ↑ (de) Bundesministerium Finanzen, Förderungsbericht 2021 (pdf) p. 202. Parlament Österreich (2022). Gearchiveerd op 4 augustus 2023. Geraadpleegd op 3 augustus 2023.
- ↑ (de) Bundesministerium Kunst Kultur, öffentlicher Dienst und Sport, Sportförderungen 2018 (pdf) p. 3 (2022). Gearchiveerd op 5 augustus 2023. Geraadpleegd op 5 augustus 2023.
- ↑ (de) Bundesministerium Kunst Kultur, öffentlicher Dienst und Sport, Sportförderungen 2020 (pdf) p. 8 (2022). Gearchiveerd op 5 augustus 2023. Geraadpleegd op 5 augustus 2023.
- ↑ (de) Bundesministerium Kunst Kultur, öffentlicher Dienst und Sport, Sportförderungen 2022 (pdf) p. 10 (2023). Gearchiveerd op 5 augustus 2023. Geraadpleegd op 3 augustus 2023.