Pływanie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020 – 4 × 100 m stylem zmiennym mężczyzn
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2020 | |||
| |||
Miejsce | Japonia | ||
---|---|---|---|
Termin | 30 lipca 2021 (eliminacje) | ||
Liczba ekip | 16 | ||
Liczba sportowców | 74 | ||
Obiekt rozgrywek | Olimpijskie Centrum Sportów Wodnych | ||
Złoty medal | |||
Srebrny medal | |||
Brązowy medal |
4 × 100 m stylem zmiennym mężczyzn – jedna z konkurencji pływackich, które odbyły się podczas XXXII Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Eliminacje miały miejsce 30 lipca, a finał konkurencji 1 sierpnia 2021 roku.
Terminarz
Wszystkie godziny podane są w czasie japońskim (UTC+09:00) oraz polskim (CEST)[1] .
Data | Godzina rozpoczęcia | ||
---|---|---|---|
UTC+09:00 | CEST | ||
30 lipca 2021 | 21:50 | 14:50 | Eliminacje |
1 sierpnia 2021 | 11:36 | 4:36 | Finał |
Rekordy
Przed zawodami rekord świata i rekord olimpijski wyglądały następująco:
Rekord | Reprezentacja | Czas | Miejsce | Data | |
---|---|---|---|---|---|
Rekord świata | Stany Zjednoczone Aaron Peirsol (52,19) Eric Shanteau (58,57) Michael Phelps (49,72) David Walters (46,80) | 3:27,28 | Rzym | 2 sierpnia 2009 | [2] |
Rekord olimpijski | Stany Zjednoczone Ryan Murphy (51,85) Cody Miller (59,03) Michael Phelps (50,33) Nathan Adrian (46,74) | 3:27,95 | Rio de Janeiro | 13 sierpnia 2016 | [3] |
W trakcie zawodów ustanowiono następujące rekordy:
Data | Etap konkurencji | Reprezentacja | Czas | Rekord |
---|---|---|---|---|
1 sierpnia | finał | Stany Zjednoczone Ryan Murphy (52,31) Michael Andrew (58,49) Caeleb Dressel (49,03) Zach Apple (46,95) | 3:26,78 | , |
Wyniki
Eliminacje
Miejsce | Wyścig | Tor | Państwo | Zawodnicy | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|---|
1. | 1 | 5 | Włochy | Thomas Ceccon (53,20) Nicolò Martinenghi (57,94) Federico Burdisso (51,46) Alessandro Miressi (47,42) | 3:30,02 | Q |
2. | 2 | 4 | Wielka Brytania | Luke Greenbank (53,79) James Wilby (59,16) James Guy (50,77) Duncan Scott (47,75) | 3:31,47 | Q |
3. | 2 | 5 | Rosyjski Komitet Olimpijski | Grigorij Tarasiewicz (53,20) Anton Czupkow (59,55) Michaił Wiekowiszczew (51,20) Władisław Griniew (47,71) | 3:31,66 | Q |
4. | 1 | 6 | Chiny | Xu Jiayu (52,82) Yan Zibei (58,32) Sun Jiajun (51,81) He Junyi (48,77) | 3:31,72 | Q |
5. | 2 | 3 | Japonia | Ryōsuke Irie (53,20) Ryuya Mura (59,62) Naoki Mizunuma (51,42) Katsumi Nakamura (47,78) | 3:32,02 | Q |
6. | 1 | 3 | Australia | Mitch Larkin (53,46) Zac Stubblety-Cook (59,11) David Morgan (51,97) Kyle Chalmers (47,54) | 3:32,08 | Q |
7. | 1 | 4 | Stany Zjednoczone | Hunter Armstrong (53,51) Andrew Wilson (59,20) Tom Shields (51,33) Blake Pieroni (48,25) | 3:32,29 | Q |
8. | 1 | 1 | Kanada | Markus Thormeyer (53,66) Gabe Mastromatteo (59,97) Joshua Liendo (50,92) Yuri Kisil (47,82) | 3:32,37 | Q |
9. | 1 | 2 | Polska | Kacper Stokowski (54,67) Jan Kozakiewicz (59,24) Jakub Majerski (50,66) Jakub Kraska (48,05) | 3:32,62 | |
10. | 2 | 2 | Francja | Yohann Ndoye Brouard (52,77) Antoine Viquerat (59,94) Léon Marchand (52,05) Mehdy Metella (48,65) | 3:33,41 | |
11. | 2 | 7 | Niemcy | Marek Ulrich (54,52) Lucas Matzerath (58,70) Marius Kusch (52,38) Damian Wierling (48,48) | 3:34,08 | |
12. | 1 | 7 | Białoruś | Mikita Cmyh (55,50) Ilja Szymanowicz (58,20) Jauhien Curkin (52,38) Arciom Maczekin (48,74) | 3:34,82 | |
13. | 1 | 8 | Węgry | Richárd Bohus (53,51) Tamás Takács (1:00,57) Hubert Kós (51,94) Péter Holoda (48,89) | 3:34,91 | |
14. | 2 | 1 | Grecja | Eyaggelos Makrygiannis (54,07) Konstadinos Meretsolias (1:00,62) Andreas Wazeos (53,36) Apostolos Christou (48,23) | 3:36,28 | |
15. ! | 2 | 6 | Brazylia | Guilherme Guido (54,11) Felipe Lima Vinicius Lanza Marcelo Chierighini | 9:99,99 ! | DSQ |
2 | 8 | Litwa | Danas Rapšys (54,71) Andrius Šidlauskas Deividas Margevičius Simonas Bilis | DSQ |
Finał
Miejsce | Tor | Państwo | Zawodnicy | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1 ! | 1 | Stany Zjednoczone | Ryan Murphy (52,31) Michael Andrew (58,49) Caeleb Dressel (49,03) Zach Apple (46,95) | 3:26,78 | |
2 ! | 5 | Wielka Brytania | Luke Greenbank (53,63) Adam Peaty (56,53) James Guy (50,27) Duncan Scott (47,08) | 3:27,51 | |
3 ! | 4 | Włochy | Thomas Ceccon (52,52) Nicolò Martinenghi (58,11) Federico Burdisso (51,07) Alessandro Miressi (47,47) | 3:29,17 | |
4. | 3 | Rosyjski Komitet Olimpijski | Jewgienij Ryłow (52,82) Kiriłł Prigoda (59,06) Andriej Minakow (50,31) Klimient Kolesnikow (47,03) | 3:29,22 | |
5. | 7 | Australia | Mitch Larkin (53,19) Zac Stubblety-Cook (58,67) Matthew Temple (50,78) Kyle Chalmers (46,96) | 3:29,60 | |
6. | 2 | Japonia | Ryōsuke Irie (53,05) Ryuya Mura (58,94) Naoki Mizunuma (50,88) Katsumi Nakamura (47,04) | 3:29,91 | |
7. | 8 | Kanada | Markus Thormeyer (53,69) Gabe Mastromatteo (59,67) Joshua Liendo (51,02) Yuri Kisil (48,04) | 3:32,42 | |
8 ! | 6 | Chiny | Xu Jiayu (52,77) Yan Zibei (58,35) Sun Jiajun He Junyi | 9:99,99 ! | DSQ |
Przypisy
- ↑ Tokio 2020 – pływanie – harmonogram. Olympics. [dostęp 2021-07-13]. (ang.).
- ↑ Mistrzostwa Świata w Pływaniu 2009 – 4 × 100 m stylem zmiennym mężczyzn – wyniki. Omega Timing, 2009-08-02. [dostęp 2021-07-13].
- ↑ Rio 2016 – 4 × 100 m stylem zmiennym mężczyzn – wyniki. [dostęp 2021-07-13]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-08-14)]. (ang.).
- ↑ Wyniki eliminacji. Omega Timing. [dostęp 2021-07-30]. (ang.).
- ↑ Wyniki finału. Omega Timing. [dostęp 2021-08-01]. (ang.).
- p
- d
- e
Mistrzowie olimpijscy w pływaniu (4 × 100 m stylem zmiennym)
- p
- d
- e
Pływanie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020
Mężczyźni
Kobiety
Sztafety
Mężczyźni |
|
---|---|
Kobiety | |
Sztafeta mieszana |