Pływanie na Mistrzostwach Świata w Pływaniu 2015 – 200 m stylem dowolnym mężczyzn
James Guy | |
Sun Yang | |
Paul Biedermann |
Mistrzostwa Świata w Pływaniu Kazań 2015 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Skoki do wody | |||||
Indywidualne | |||||
1 m | mężczyźni | kobiety | |||
3 m | mężczyźni | kobiety | |||
10 m | mężczyźni | kobiety | |||
Synchronicznie | |||||
3 m | mężczyźni | kobiety | |||
10 m | mężczyźni | kobiety | |||
Mieszane | 3 m | 10 m | |||
zespół | |||||
Skoki z klifów | |||||
| |||||
Pływanie na otwartym akwenie | |||||
5 km | mężczyźni | kobiety | |||
10 km | mężczyźni | kobiety | |||
25 km | mężczyźni | kobiety | |||
Zespół | zespół | ||||
Pływanie | |||||
Styl dowolny | |||||
50 m | mężczyźni | kobiety | |||
100 m | mężczyźni | kobiety | |||
200 m | mężczyźni | kobiety | |||
400 m | mężczyźni | kobiety | |||
800 m | mężczyźni | kobiety | |||
1500 m | mężczyźni | kobiety | |||
Styl grzbietowy | |||||
50 m | mężczyźni | kobiety | |||
100 m | mężczyźni | kobiety | |||
200 m | mężczyźni | kobiety | |||
Styl klasyczny | |||||
50 m | mężczyźni | kobiety | |||
100 m | mężczyźni | kobiety | |||
200 m | mężczyźni | kobiety | |||
Styl motylkowy | |||||
50 m | mężczyźni | kobiety | |||
100 m | mężczyźni | kobiety | |||
200 m | mężczyźni | kobiety | |||
Styl zmienny | |||||
200 m | mężczyźni | kobiety | |||
400 m | mężczyźni | kobiety | |||
Sztafety – styl dowolny | |||||
4 × 100 m | mężczyźni | kobiety | |||
4 × 200 m | mężczyźni | kobiety | |||
Sztafety – styl zmienny | |||||
4 × 100 m | mężczyźni | kobiety | |||
Sztafety mieszane | |||||
4 × 100 m | styl dowolny • | styl zmienny | |||
Pływanie synchroniczne | |||||
Solo | technicznie | dowolnie | |||
Duety | technicznie | dowolnie | |||
Zespół | technicznie | dowolnie | |||
kombinacja | |||||
Duety mieszane | technicznie | dowolnie | |||
Piłka wodna | |||||
mężczyźni • kobiety | |||||
Ten szablon: pokaż • dyskusja • edytuj |
Zawody na dystansie 200 m stylem dowolnym mężczyzn podczas 16. Mistrzostwa Świata w Pływaniu rozegrano w dniach 3-4 sierpnia 2015 r. na stadionie Kazań Ariena w Kazaniu. Na starcie stanęło 80 pływaków z 69 krajów[1]. Złoty medal zdobył reprezentant Wielkiej Brytanii, James Guy, srebrny Chińczyk Sun Yang, a brązowy Niemiec Paul Biedermann.[2]
Terminarz
Data | Konkurencja | Godzina rozpoczęcia | |
---|---|---|---|
Czas CEST | Czas lokalny | ||
3 sierpnia | eliminacje[3] | 9:27 | 10:27 |
półfinały[3] | 17:42 | 18:42 | |
4 sierpnia | finał[2] | 16:32 | 17:32 |
Rekordy
Źródło:[1]
Rekord | Zawodnik | Czas | Miejsce | Data |
---|---|---|---|---|
Rekord świata | Paul Biedermann | 1:42,00 | Rzym | 28 lipca 2009 |
Rekord mistrzostw świata | Paul Biedermann | 1:42,00 | Rzym | 28 lipca 2009 |
Tło
Data | Miejscowość | Zwycięzca | Drugi | Trzeci | Źródło |
---|---|---|---|---|---|
Wyniki konkurencji na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012 | |||||
30 lipca | Londyn | Yannick Agnel | Park Tae-hwan | Sun Yang | [4] |
Wyniki konkurencji na Mistrzostwach Świata w Pływaniu 2013 | |||||
30 lipca | Barcelona | Yannick Agnel | Conor Dwyer | Daniła Izotow | [5] |
Wyniki konkurencji na Mistrzostwach Świata w Pływaniu na krótkim basenie 2014 | |||||
7 grudnia | Doha | Chad le Clos | Daniła Izotow | Ryan Lochte | [6] |
Liderzy światowego rankingu
W tabeli umieszczono zawodników z najlepszymi rezultatami uzyskanymi w 2015 r., do dnia rozpoczęcia mistrzostw świata.[7]
Poz. | Zawodnik | Narodowość | Czas | Miasto | Data |
---|---|---|---|---|---|
1. | Paul Biedermann | Niemcy | 1:45,60 | Berlin | 12 kwietnia |
2. | Sun Yang | Chiny | 1:45,75 | Baoji | 9 kwietnia |
3. | Kōsuke Hagino | Japonia | 1:45,82 | Tokio | 9 kwietnia |
4. | Cameron McEvoy | Australia | 1:45,94 | Sydney | 4 kwietnia |
5. | Yannick Agnel | Francja | 1:45,97 | Limoges | 1 kwietnia |
6. | Sebastiaan Verschuren | Holandia | 1:46,07 | Eindhoven | 4 kwietnia |
7. | James Guy | Wielka Brytania | 1:46,32 | Londyn | 18 kwietnia |
8. | David McKeon | Australia | 1:46,33 | Sydney | 4 kwietnia |
9. | Joao de Lucca | Brazylia | 1:46,42 | Toronto | 15 lipca |
10. | Robbie Renwick | Wielka Brytania | 1:46,64 | Londyn | 18 kwietnia |
Wyniki
Eliminacje
Eliminacje rozegrano 3 sierpnia o godzinie 10:27 czasu lokalnego.[8]
Miejsce | Bieg | Tor | Zawodnik | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|---|
1. | 8 | 4 | Sun Yang | Chiny | 1:46,00 | Q |
2. | 6 | 5 | James Guy | Wielka Brytania | 1:46,10 | Q |
3. | 6 | 4 | Paul Biedermann | Niemcy | 1:46,20 | Q |
4. | 7 | 4 | Cameron McEvoy | Australia | 1:46,39 | Q |
5. | 8 | 6 | Calum Jarvis | Wielka Brytania | 1:46,61 | Q |
6. | 6 | 1 | Daniła Izotow | Rosja | 1:46,65 | Q |
7. | 6 | 3 | Conor Dwyer | Stany Zjednoczone | 1:46,73 | Q |
8. | 7 | 5 | Sebastiaan Verschuren | Holandia | 1:46,88 | Q |
9. | 7 | 2 | Aleksandr Krasnych | Rosja | 1:46,91 | Q |
10. | 8 | 3 | David McKeon | Australia | 1:47,00 | Q |
11. | 8 | 5 | Velimir Stjepanović | Serbia | 1:47,10 | Q |
12. | 7 | 9 | Chad le Clos | Południowa Afryka | 1:47,17 | Q |
13. | 7 | 6 | Ryan Lochte | Stany Zjednoczone | 1:47,18 | Q |
14. | 7 | 3 | Joao de Lucca | Brazylia | 1:47,47 | Q |
15. | 8 | 7 | Myles Brown | Południowa Afryka | 1:47,48 | Q |
16. | 7 | 0 | Federico Grabich | Argentyna | 1:47,73 | Q |
17. | 8 | 0 | Marwan El-Kamash | Egipt | 1:47,87 | |
18. | 8 | 2 | Yuki Kobori | Japonia | 1:48,09 | |
19. | 5 | 6 | Kacper Majchrzak | Polska | 1:48,12 | |
20. | 6 | 2 | Filippo Magnini | Włochy | 1:48,18 | |
21. | 5 | 3 | Clemens Rapp | Niemcy | 1:48,20 | |
22. | 7 | 7 | Nicolas Oliveira | Brazylia | 1:48,23 | |
23. | 5 | 1 | Anders Lie | Dania | 1:48,27 | |
24. | 6 | 7 | Jeremy Bagshaw | Kanada | 1:48,29 | |
25. | 6 | 6 | Pieter Timmers | Belgia | 1:48,43 | |
26. | 5 | 5 | Alexander Haldemann | Szwajcaria | 1:48,49 | |
27. | 8 | 9 | Cristian Quintero | Wenezuela | 1:48,55 | |
28. | 8 | 2 | Matthew Stanley | Nowa Zelandia | 1:48,67 | |
29. | 8 | 8 | Felix Auböck | Austria | 1:48,75 | |
30. | 6 | 9 | Grégory Mallet | Francja | 1:48,77 | |
31. | 5 | 4 | Kyle Stolk | Holandia | 1:48,96 | |
32. | 5 | 2 | Miguel Durán | Hiszpania | 1:49,05 | |
33. | 4 | 1 | Henrik Christiansen | Norwegia | 1:49,09 | |
34. | 6 | 8 | Péter Bernek | Węgry | 1:49,25 | |
35. | 3 | 5 | Xu Qiheng | Chiny | 1:49,32 | |
36. | 5 | 9 | Liran Konowałow | Izrael | 1:49,56 | |
37. | 5 | 8 | Ben Hockin | Paragwaj | 1:49,60 | |
38. | 4 | 3 | Ilia Teslenko | Ukraina | 1:49,87 | |
39. | 4 | 6 | Povilas Strazdas | Litwa | 1:49,91 | |
40. | 7 | 1 | Tsubasa Amai | Japonia | 1:50,04 | |
41. | 3 | 2 | Aleksiej Szancow | Malediwy | 1:50,18 | |
42. | 4 | 2 | Doğa Çelik | Turcja | 1:50,38 | |
43. | 4 | 7 | Ahmed Mathlouthi | Tunezja | 1:50,61 | |
44. | 4 | 9 | Marcelo Acosta | Salwador | 1:50,77 | |
45. | 3 | 1 | Pavel Janeček | Czechy | 1:50,95 | |
46. | 3 | 9 | Khurshidjon Tursunov | Uzbekistan | 1:50,98 | |
47. | 7 | 8 | Matias Koski | Finlandia | 1:51,00 | |
48. | 4 | 5 | Christos Katrantzis | Grecja | 1:51,01 | |
49. | 4 | 4 | Yeo Kai Quan | Singapur | 1:51,29 | |
50. | 3 | 6 | Mateo de Angulo | Kolumbia | 1:51,49 | |
51. | 4 | 8 | Sim Wee Sheng Welson Sim | Malezja | 1:51,65 | |
52. | 2 | 3 | Khader Baqlah | Jordania | 1:51,67 | |
53. | 3 | 4 | Tomas Peribonio | Ekwador | 1:51,78 | |
54. | 4 | 0 | Jessie Lacuna | Filipiny | 1:51,85 | |
55. | 3 | 7 | Ensar Hajder | Bośnia i Hercegowina | 1:51,96 | |
56. | 2 | 4 | Aaron D’Souza | Indie | 1:52,00 | |
57. | 2 | 6 | Sean Gunn | Zimbabwe | 1:52,05 | |
58. | 3 | 0 | Pit Brandenburger | Luksemburg | 1:52,12 | |
59. | 3 | 3 | Huang Yen-hsin | Chińskie Tajpej | 1:52,43 | |
60. | 2 | 2 | Mario Montoya | Kostaryka | 1:52,92 | |
61. | 2 | 7 | Irakli Revishvili | Gruzja | 1:53,68 | |
62. | 3 | 8 | Yousef Al-Askari | Kuwejt | 1:53,97 | |
63. | 5 | 0 | Hoàng Quý Phước | Wietnam | 1:54,31 | |
64. | 3 | 5 | Wiktar Krasoczka | Białoruś | 1:54,36 | |
65. | 2 | 0 | Igor Mogne | Mozambik | 1:55,59 | |
66. | 2 | 5 | Lorenzo Loria | Meksyk | 1:56,36 | |
67. | 2 | 8 | Iacovos Hadjiconstantinou | Cypr | 1:57,38 | |
68. | 2 | 1 | Christian Selby | Barbados | 1:57,74 | |
69. | 1 | 4 | Brandon Schuster | Samoa | 1:57,93 | |
70. | 1 | 3 | Klavio Meca | Albania | 1:58,32 | |
71. | 1 | 1 | Sovijja Pou | Kambodża | 1:58,41 | |
72. | 1 | 5 | Ahmed Gebrel | Palestyna | 1:58,54 | |
73. | 2 | 9 | Bakr Al-Dulaimi | Irak | 1:58,55 | |
74. | 1 | 7 | Ismael Kane | Senegal | 2:00,66 | |
75. | 1 | 6 | Alexander Skinner | Namibia | 2:01,01 | |
76. | 1 | 8 | Andre van der Merwe | Botswana | 2:01,77 | |
77. | 1 | 2 | Yacop Al-Khulaifi | Katar | 2:04,38 | |
78. | 1 | 0 | Theo Chiabaut | Monako | 2:04,59 | |
79. | 1 | 9 | Eloi Imaniraguha | Rwanda | 2:20,68 | |
5 | 7 | Clément Mignon | Francja | DSQ |
Półfinały
Półfinały rozegrano 3 sierpnia o godzinie 18:42 czasu lokalnego.[9]
Półfinał 1
Miejsce | Tor | Zawodnik | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. | 4 | James Guy | Wielka Brytania | 1:45,43 | Q |
2. | 5 | Cameron McEvoy | Australia | 1:46,09 | Q |
3. | 7 | Chad le Clos | Południowa Afryka | 1:46,10 | Q |
4. | 6 | Sebastiaan Verschuren | Holandia | 1:46,43 | Q |
5. | 8 | Federico Grabich | Argentyna | 1:47,43 | |
6. | 2 | David McKeon | Australia | 1:47,60 | |
7. | 3 | Daniła Izotow | Rosja | 1:47,66 | |
8. | 1 | Joao de Lucca | Brazylia | 1:48,23 |
Półfinał 2
Miejsce | Tor | Zawodnik | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. | 1 | Ryan Lochte | Stany Zjednoczone | 1:45,36 | Q |
2. | 4 | Sun Yang | Chiny | 1:46,17 | Q |
3. | 5 | Paul Biedermann | Niemcy | 1:46,20 | Q |
4. | 2 | Aleksandr Krasnych | Rosja | 1:46,45 | Q |
5. | 6 | Conor Dwyer | Stany Zjednoczone | 1:46,64 | |
6. | 7 | Velimir Stjepanović | Serbia | 1:46,85 | |
7. | 8 | Myles Brown | Południowa Afryka | 1:47,55 | |
8. | 3 | Calum Jarvis | Wielka Brytania | 1:47,64 |
Finał
Finał został rozegrany 4 sierpnia o godzinie 17:32 czasu lokalnego.[10]
Pozycja | Tor | Zawodnik | Narodowość | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
5 | James Guy | Wielka Brytania | 1:45,14 | ||
2 | Sun Yang | Chiny | 1:45,20 | ||
7 | Paul Biedermann | Niemcy | 1:45,38 | ||
4. | 4 | Ryan Lochte | Stany Zjednoczone | 1:45,83 | |
5. | 1 | Sebastiaan Verschuren | Holandia | 1:45,91 | |
6. | 6 | Chad le Clos | Południowa Afryka | 1:46,53 | |
7. | 8 | Aleksandr Krasnych | Rosja | 1:46,88 | |
8. | 3 | Cameron McEvoy | Australia | 1:47,26 |
Przypisy
- ↑ a b Men's 200m Freestyle - Start List. FINA. [dostęp 2015-08-15]. (ang.).
- ↑ a b Schedule and Results - August 4. 16th FINA World Championships - Kazan 2015. [dostęp 2015-08-15]. (ang.).
- ↑ a b Schedule and Results - August 3. 16th FINA World Championships - Kazan 2015. [dostęp 2015-08-15]. (ang.).
- ↑ Men's 200m Freestyle - London 2012. archive.is. [dostęp 2015-08-15]. (ang.).
- ↑ Men's 200 m Freestyle. 15th FINA World Championships - Barcelona 2013. [dostęp 2015-08-15]. (ang.).
- ↑ Men's 200 m Freestyle. 12th FINA World Swimming Championships (25 m) - Doha 2014. [dostęp 2015-08-15]. (ang.).
- ↑ Swimming World Rankings. FINA. [dostęp 2015-08-15]. [zarchiwizowane z tego adresu (2011-01-06)]. (ang.).
- ↑ Wyniki eliminacji. FINA. [dostęp 2015-08-15]. (ang.).
- ↑ Wyniki półfinałów. FINA. [dostęp 2015-08-15]. (ang.).
- ↑ Wyniki finału. FINA. [dostęp 2015-08-15]. (ang.).