2002 UEFA Avrupa 19 Yaş Altı Futbol Şampiyonası Elemeleri [1]Norveç'te oynanacak 2002 UEFA Avrupa 19 Yaş Altı Futbol Şampiyonası'nda mücadele edecek takımları belirlemek için toplam 14 grupta 51 ülkenin katılımıyla yapılmıştır.[2]
1. tur
Grup 1
Takımlar | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts |
Almanya | 4 | 3 | 1 | 0 | 11 | 4 | 7 + | 10 |
Türkiye[3] | 4 | 1 | 1 | 2 | 7 | 8 | -1 | 4 |
İsveç | 4 | 1 | 0 | 3 | 5 | 11 | -6 | 3 |
Grup 2
Tüm maçlar Estonya'da oynandı .
Takımlar | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts |
Polonya | 2 | 2 | 0 | 0 | 4 | 0 | 4 + | 6 |
Galler | 2 | 1 | 0 | 1 | 6 | 2 | 4 + | 3 |
Estonya | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 9 | -8 | 0 |
Estonya | 1-6 | Galler |
Galler | 0-1 | Polonya |
Polonya | 3-0 | Estonya |
3. grup
Tüm maçlar Litvanya'da oynandı.
Takımlar | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts |
Litvanya | 2 | 2 | 0 | 0 | 3 | 0 | 3 + | 6 |
Rusya | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | 2 | +1 | 3 |
Kıbrıs Cumhuriyeti | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 5 | -4 | 0 |
Grup 4
Tüm maçlar İngiltere'de oynandı.
Takımlar | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts |
İngiltere | 2 | 2 | 0 | 0 | 7 | 2 | 5 + | 6 |
Macaristan | 2 | 0 | 1 | 1 | 2 | 4 | -2 | 1 |
Gürcistan | 2 | 0 | 1 | 1 | 2 | 5 | -3 | 1 |
5 grup
Tüm maçlar Finlandiya'da oynandı.
Takımlar | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts |
Kuzey Makedonya | 2 | 2 | 0 | 0 | 5 | 3 | 2 + | 6 |
Finlandiya | 2 | 1 | 0 | 1 | 4 | 3 | +1 | 3 |
Azerbaycan | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 4 | -3 | 0 |
6 grup
Takımlar | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts |
İspanya[4] | 4 | 4 | 0 | 0 | 17 | 1 | 16 + | 12 |
İsviçre | 4 | 2 | 0 | 2 | 8 | 6 | 2 + | 6 |
Ermenistan | 4 | 0 | 0 | 4 | 1 | 19 | -18 | 0 |
İspanya | 2-0 | İsviçre |
Ermenistan | 0-4 | İsviçre |
İsviçre | 3-1 | Ermenistan |
Ermenistan | 0-6 | İspanya |
İspanya | 6-0 | Ermenistan |
İsviçre | 1-3 | İspanya |
Grup 7
Tüm maçlar Çekya'da oynandı.
Takımlar | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts |
Çekya | 3 | 2 | 1 | 0 | 18 | 3 | 15 + | 7 |
İzlanda | 3 | 2 | 1 | 0 | 10 | 2 | 8 + | 7 |
Ukrayna | 3 | 1 | 0 | 2 | 4 | 4 | 0 | 3 |
Andorra | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 23 | -23 | 0 |
Çekya | 2-2 | İzlanda |
Ukrayna | 3-0 | Andorra |
Andorra | 0-7 | İzlanda |
Ukrayna | 1-3 | Çekya |
İzlanda | 1-0 | Ukrayna |
Andorra | 0-13 | Çekya |
8 grup
Tüm maçlar Lüksemburg'da oynandı.
Takımlar | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts |
Bulgaristan | 3 | 2 | 1 | 0 | 7 | 3 | 4 + | 7 |
Danimarka | 3 | 1 | 1 | 1 | 3 | 3 | 0 | 4 |
Malta | 3 | 1 | 0 | 2 | 2 | 5 | -3 | 3 |
Lüksemburg | 3 | 0 | 2 | 1 | 2 | 3 | -1 | 2 |
Malta | 1-4 | Bulgaristan |
Lüksemburg | 1-1 | Danimarka |
Danimarka | 1-2 | Bulgaristan |
Lüksemburg | 0-1 | Malta |
Bulgaristan | 1-1 | Lüksemburg |
Danimarka | 1-0 | Malta |
Grup 9
Tüm maçlar Liechtenstein'da oynandı .
Takımlar | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts |
Slovakya | 3 | 2 | 1 | 0 | 5 | 1 | 4 + | 7 |
Bosna-Hersek | 3 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 0 | 4 |
Kuzey İrlanda | 3 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 0 | 4 |
Lihtenştayn | 3 | 0 | 1 | 2 | 1 | 5 | -4 | 1 |
10 grup
Tüm maçlar İtalya'da oynandı.
Takımlar | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts |
Portekiz | 3 | 2 | 0 | 1 | 5 | 2 | 3 + | 6 |
İtalya | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | 2 | 4 + | 6 |
Belarus | 3 | 1 | 1 | 1 | 3 | 2 | +1 | 4 |
Moldova | 3 | 0 | 1 | 2 | 0 | 6 | -6 | 1 |
11 grup
Takımlar | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts |
Belçika | 6 | 3 | 1 | 2 | 10 | 5 | 5 + | 10 |
Romanya | 6 | 2 | 3 | 1 | 9 | 6 | 3 + | 9 |
Yugoslavya | 6 | 2 | 2 | 2 | 6 | 9 | -3 | 8 |
İsrail | 6 | 1 | 2 | 3 | 4 | 9 | -5 | 5 |
Romanya | 1-1 | Belçika |
İsrail | 1-1 | Romanya |
Yugoslavia | 0-4 | Romanya |
Belçika | 3-1 | İsrail |
Romanya | 1-1 | Yugoslavya |
Belçika | 3-1 | Yugoslavya |
İsrail | 1-0 | Belçika |
Yugoslavia | 1-0 | Belçika |
Romanya | 2-0 | İsrail |
Yugoslavia | 3-1 | İsrail |
Belçika | 3-0 | Romanya |
İsrail | 0-0 | Yugoslavya |
12 grup
Tüm maçlar Slovenya'da oynandı.
Takımlar | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts |
Yunanistan | 3 | 2 | 0 | 1 | 9 | 4 | 5 + | 6 |
Slovenya | 3 | 2 | 0 | 1 | 7 | 4 | 3 + | 6 |
İskoçya | 3 | 2 | 0 | 1 | 5 | 4 | +1 | 6 |
Faroe Adaları | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 10 | -9 | 0 |
Slovenya | 3-2 | Yunanistan |
Faroe Adaları | 1-2 | İskoçya |
Yunanistan | 2-1 | İskoçya |
Slovenya | 3-0 | Faroe Adaları |
Yunanistan | 5-0 | Faroe Adaları |
İskoçya | 2-1 | Slovenya |
13 grup
Tüm maçlar Fransa'da oynandı.
Takımlar | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts |
Hollanda | 3 | 3 | 0 | 0 | 17 | 2 | 15 + | 9 |
Fransa | 3 | 2 | 0 | 1 | 11 | 2 | 9 + | 6 |
Arnavutluk | 3 | 0 | 1 | 2 | 2 | 14 | -12 | 1 |
San Marino | 3 | 0 | 1 | 2 | 1 | 13 | -12 | 1 |
14 grup
Tüm maçlar İrlanda'da oynandı.
Takımlar | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts |
İrlanda | 3 | 3 | 0 | 0 | 8 | 1 | 7 + | 9 |
Hırvatistan | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | 4 | 2 + | 6 |
Avusturya | 3 | 1 | 0 | 2 | 2 | 3 | -1 | 3 |
Letonya | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 9 | -8 | 0 |
2. raund
1. Takım | Toplam skor | 2. Takım | 1. Maç | 2. Maç |
Almanya | ((d)) 2-2 | Polonya | 0-0 | 2-2 |
Litvanya | 2-3 | İngiltere | 1-1 | 1-2 |
Kuzey Makedonya | 1-7 | İspanya | 1-3 | 0-4 |
Çekya | 4-2 | Bulgaristan | 1-1 | 3-1 |
Slovakya | 2-1 | Portekiz | 1-1 | 1-0 |
Belçika | 6-2 | Yunanistan | 4-1 | 2-1 |
Hollanda | 1-2 | İrlanda | 1-2 | 0-0 |
Almanya
İngiltere
İspanya
Çekya
Slovakya
Belçika
İrlanda
Kaynakça
- ^ "Futbol: UEFA 19 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası Elemeleri - Spor". Haberler.com. Erişim tarihi: 30 Haziran 2020.
- ^ "Futbol: UEFA 19 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası Elemeleri - Belge.com.tr - Yeni Türkiye'nin haber sitesi". 11 Ekim 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 30 Haziran 2020.
- ^ "U 19 Milli Takım Sayfası TFF". Türkiye Futbol Federasyonu. 17 Ağustos 2007 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 30 Haziran 2020.
- ^ "Arşivlenmiş kopya". 9 Temmuz 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 14 Temmuz 2016.
Dış bağlantılar
- RSSSF sonuçları 5 Ağustos 2016 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.
|
---|
U-19 dönemi, 2002-günümüze |
Turnuvalar | |
---|
Elemeler | 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, |
---|
Kadrolar | 2002 · 2003 · 2004 · 2005 · 2006 · 2007 · 2008 · 2009 · 2010 · 2011 · 2012 · 2013 · 2014 · 2015 · 2016 · 2017 · 2018 |
---|